Jaki tuner combo warto kupić?


Topic Author
tomac
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2020, 20:35

Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: tomac » 26 kwie 2020, 21:03

Witam,
Chciałem kupić nowy tuner combo (satelita + naziemna) dla starszych rodziców. Zależy mi na tym, żeby był możliwie bezproblemowy, stabilny, łatwy w obsłudze, z dobrze działającym nagrywaniem i timeshiftem. Chciałbym też, żeby dało się korzystać z Youtube. Zależy mi też na wyjściu SCART lub innym umożliwiającym podłączenie do starego telewizora kineskopowego (oni maja taki telewizor i są do niego bardzo przywiązani).
Wstępnie zastanawiam się nad Cryptoboxem 752HD, ale nie znam tego modelu. Do tej pory korzystałem z Fergusonów: Ariva 120 combo i Ariva 210 Combo. Z nich użytkowo byłem raczej zadowolony, gorzej z jakością: Miałem w sumie 3 egzemplarze i w każdym z tych egzemplarzy uszkadza się tor TV naziemnej (zaczyna przerywać, ruszając gniazdem antenowym w tunerze przerywanie pojawia się i znika - chyba mają jakieś problemy z zimnymi lutami). W każdym razie Fergusona już raczej nie chcę - może ewentualnie go kupię, ale to ostateczność, jeśli nie da się kupić czegoś innego.
Możecie coś polecić?

Awatar użytkownika

tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5320
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 71 times

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: tomek6680 » 26 kwie 2020, 21:16

Twoi rodzice mają jakoś kartę ,moduł CAM ? Teraz "ciężko" ze wsparciem dla tunerów z procesorem ALi (Ferguson,Cryptobox) . Do tego zapowiadają w Polsce wprowadzenie standardu DVB-T2 HEVC.Może zastanowisz się nad zakupem tunera z linuksem i E2 combo ?

https://www.dmtrade.pl/k1786,tv-sat-mul ... combo.html
Pro publico bono


Topic Author
tomac
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2020, 20:35

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: tomac » 26 kwie 2020, 21:20

Nie mają żadnej karty. Kiedyś mieli TNK, ale to było lata temu. Teraz wystarczy FTA + youtube.


czesiot
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 168
Rejestracja: 12 gru 2014, 21:53
Been thanked: 2 times

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: czesiot » 26 kwie 2020, 21:24

Cryptobox 752 HD Combo (tutaj problem z Youtube) lub Denys Pro Combo EU (nie ma czytnika modułów cam). Mam obydwa i jest git. Nowy standard tv naziemnej i wszystko inne działa.
Polecam

Awatar użytkownika

tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5320
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 71 times

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: tomek6680 » 26 kwie 2020, 21:25

uClan DENYS H.265 PRO Combo EU DVB-S2X + DVB-T2/C + IPTV

https://www.dmtrade.pl/p14508,uclan-den ... -iptv.html
Pro publico bono


czesiot
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 168
Rejestracja: 12 gru 2014, 21:53
Been thanked: 2 times

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: czesiot » 26 kwie 2020, 21:29

Denys Pro Combo EU - https://uclanav.pl/


Topic Author
tomac
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2020, 20:35

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: tomac » 26 kwie 2020, 21:31

Ten Denys chyba nie ma możliwości podłączenia do starego TV bez wyjścia HDMI? Chyba że coś źle patrzę?


czesiot
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 168
Rejestracja: 12 gru 2014, 21:53
Been thanked: 2 times

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: czesiot » 26 kwie 2020, 21:32

Ano nie ma, trzeba jakąś przejściówkę.


Topic Author
tomac
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2020, 20:35

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: tomac » 26 kwie 2020, 21:41

Linuksowy by mi najbardziej odpowiadał, ale wersje ze złączem scart są bardzo drogie. A na tym Cryptoboxie 752 nie da się w ogóle korzystać z Youtube, czy da się, ale są tylko jakieś niedogodności? Youtube jest potrzebny tylko okazjonalnie i jakieś niedogodności są do zaakceptowania.

Awatar użytkownika

tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5320
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 71 times

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: tomek6680 » 26 kwie 2020, 22:44

YT ostatnio robi różne zmiany w API ,najszybciej reagują na te zmiany tunery linuksowe .
Pro publico bono


Topic Author
tomac
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2020, 20:35

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: tomac » 26 kwie 2020, 23:12

Dzięki za odpowiedzi. Przeglądałem tanie tunery linuksowe i chyba ten wygląda najciekawiej: https://www.dmtrade.pl/p13165,octagon-s ... -c-t2.html Bedzie to dobry wybór? Do tego przejściówka na SCART - około 80zł.
Jeszcze się zastanawiam, czy obsługa tunerów Linuksowych nie będzie zbyt skomplikowana. Wiele lat temu miałem komputer podłączony do telewizora chodzący pod MythTV i rodzice niezbyt radzili sobie z jego obsługą. Inna rzecz, że był problem z zasięgiem pilota, przez co obsługa była dodatkowo utrudniona. Tak myślę - czy obecne tunery Linuksowe da się tak skonfigurować, że po prostu załączamy i wyłączamy przyciskiem power na pilocie, a wybór programu uzyskujemy przez proste wstukanie numeru (żeby nie trzeba było przechodzić przez menu)?
EDIT - widzę, że ten tuner ma też wyjście AV (chyba jack), czyli przejściówka hdmi/scart nie będzie konieczna. Wystarczy kabelek.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2020, 23:25 przez tomac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5320
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 71 times

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: tomek6680 » 26 kwie 2020, 23:25

To też dobry wybór ,teraz tuner linuksowy nie jest zbyt skomplikowany w obsłudze ,jest sporo opisów na Forum i w necie .
Pro publico bono


Topic Author
tomac
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2020, 20:35

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: tomac » 26 kwie 2020, 23:33

Jeszcze jedna rzecz: Przyjrzałem się i widzę, że ten Denys Pro Combo też ma wyjście AV minijack. Nie znałem wcześniej tego standardu i jakoś nie zauważyłem, że ma to wyjście. Zatem mam dwa do wyboru: Denys albo linuksowy. Linuksowy pewnie będzie miał większe możliwości, ale jeśli chodzi o stabilność i prostotę obsługi to który będzie lepszy?

Awatar użytkownika

ddll
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 2190
Rejestracja: 03 paź 2009, 12:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: ddll » 27 kwie 2020, 12:05

tomac pisze: 26 kwie 2020, 23:33Jeszcze jedna rzecz: Przyjrzałem się i widzę, że ten Denys Pro Combo też ma wyjście AV minijack. Nie znałem wcześniej tego standardu i jakoś nie zauważyłem, że ma to wyjście. Zatem mam dwa do wyboru: Denys albo linuksowy. Linuksowy pewnie będzie miał większe możliwości, ale jeśli chodzi o stabilność i prostotę obsługi to który będzie lepszy?
Denys jest właśnie linuksowy a to dziwaczne to E2. W Denys jak w normalnym tunerze wszystko zrobisz.Nie wiem tylko jak jest z listami w Combo -TV-SAT, czy można razem czy są osobno.

 


Topic Author
tomac
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2020, 20:35

Re: Jaki tuner combo warto kupić?

Post autor: tomac » 27 kwie 2020, 17:00

Dzięki za odpowiedzi. Zamówiłem tego Octagona SF8008. Stwierdziłem, że troszkę dołożę i będę miał sprzęt o nieco większych możliwościach - tak na wszelki wypadek. Jeszcze raz dzięki za pomoc!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”