Biznes24 od 20 marca

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 18485
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 17 times
Been thanked: 25 times
Poland

Biznes24 od 20 marca

Post autor: JAKITAKI » 18 mar 2020, 19:51

Jak wynika z oficjalnego komunikatu nadawcy, w piątek, 20 marca br. o świcie, czyli zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, startuje nowy, całodobowy kanał telewizyjny Biznes24. Nadawca zdecydował się na dotrzymanie terminu uruchomienia mimo panującej na całym świecie pandemii koronawirusa. Poznaliśmy właśnie pierwsze nazwiska dziennikarzy zaangażowanych w ten nowy projekt. Po uprawomocnieniu się decyzji koncesyjnej KRRiT, redakcja Biznes24[/url] pracuje właśnie nad codziennym programem na żywo.

Obrazek


Biznes24 tworzą Michał Winnicki - nadawca wielu ogólnopolskich kanałów telewizyjnych (MWE Networks), i Roman Młodkowski - dziennikarz biznesowy i manager, wraz z zespołem redakcyjnym.

Głównym prowadzącym Biznes24 będzie Marcin Dobrowolski, doświadczony dziennikarz biznesowy i radiowiec, od 2009 roki związany z tematyką biznesową. Do niedawna redaktor naczelny portalu HiCash.pl, a wcześniej dziennikarz Pulsu Biznesu i Radia PIN. Pasjonat rynków i historii gospodarczej. Do zespołu telewizji dołączył także Filip Sokorski, doświadczony wydawca, związany wcześniej z TVN CNBC i TVN24 BiS. W zespole producentów znalazła się Dorota Bielkowicz, wcześniej producentka Polsat News, dziennikarka radiowa i telewizyjna. Do ekipy Biznes24 dołączyła również Ewa Fedor-Kumorek, przez wiele lat związana z Gazetą Giełdy Parkiet - jest odpowiedzialna za wszystkie produkcje zewnętrzne i współpracę z autorami zewnętrznymi.

Kanał Biznes24 będzie poświęcony tematyce finansów osobistych, rynków, gospodarki i zarządzania, omawianych zarówno w codziennych programach informacyjnych, jak i programach poradnikowych czy publicystycznych, własnych i pozyskiwanych od zewnętrznych producentów.

W początkowym okresie będzie można obejrzeć dwa pasma informacji biznesowych na żywo, które rozpoczynać się będą punktualnie o godz. 8:30 i 16:30. Docelowo w tym roku Biznes24 będzie produkować w dni robocze minimum 8 godzin programów informacyjnych i publicystycznych na żywo.

Telewizja Biznes24 będzie też innowacyjną platformą publikacji dla niezależnych twórców treści - blogerów i vlogerów. W ofercie programowej stacji znajdą się autorskie audycje, poświęcone finansom osobistym, Macieja Samcika, autora bloga „Subiektywnie o finansach”. O elektronice w biznesie opowiadał będzie Paweł Pilarczyk, twórca serwisu ITbiznes.pl, wcześniej wieloletni redaktor naczelny i twórca serwisu PCLab. O życiu i zarządzaniu będzie można się dowiedzieć z audycji „Zaprojektuj swoje życie” autorstwa Macieja Filipkowskiego. Filipkowski jest przedsiębiorcą i inwestorem. Podczas swojej kariery zawodowej był m.in. dyrektorem zarządzającym DELL na regiony CEE i CIS oraz wiceprezesem Samsung Mobile/IT Enterprise Division w Polsce. Natomiast o wyzwaniach księgowości dla małych i średnich firm będzie można się dowiedzieć z programu „inFakty o firmie”, tworzonego przez zespół firmy inFakt.

Na antenie Biznes24 będzie można także zobaczyć jej współtwórców: Radka Wróblewskiego w programie „Pieniądze z papieru”, poświęconym książkom o biznesie, a także Romana Młodkowskiego w programach: „Biznesmania”, przedstawiającym twórców najciekawszych startupów, i „...o przyszłości”, w którym z autorytetami różnych dziedzin poszukiwać będzie odpowiedzi na pytania o to, jak ukształtuje się przyszłość technologii, energetyki, środowiska naturalnego czy kultury.

W ofercie stacji nie zabraknie też zagranicznych produkcji dokumentalnych, na różne, czasem zabawne sposoby pokazujących świat biznesu i problemy ekonomiczno-społeczne w różnych częściach świata, informuje nadawca.

Przypomnijmy, że brokerem reklamowym Biznes24 zostało Biuro Reklamy TVP, które będzie oferować zarówno czas antenowy i sponsoring poszczególnych audycji, jak również innowacyjne formy promocji, jak lokowanie produktu czy branded content.

Kanał Biznes24 w jakości HD będzie można odbierać w sieciach kablowych i za pośrednictwem platform satelitarnych. Od chwili startu, 20 marca, stacja znajdzie się w ofercie Platformy CANAL+ (zobacz szczegóły odnośnie parametrów odbioru i dostępności), a także w wybranych sieciach kablowych, w tym Asta-Net i Telpol. W kwietniu kanał trafi do ofert Orange TV i sieci Toya.

Jak informuje nadawca, toczą się rozmowy z kolejnymi operatorami. W trakcie epidemii koronawirusa w Polsce kanał jest oferowany na testy wszystkim zainteresowanym operatorom w Polsce.

źródło:satkurier

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/190172/biznes ... eruje.html
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości ze świata TV-SAT”