UPC bez Universal Channel, 13 Ulicy i E!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 18486
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 16 times
Been thanked: 25 times
Poland

UPC bez Universal Channel, 13 Ulicy i E!

Post autor: JAKITAKI » 30 sty 2016, 10:43

Sieć UPC Polska poinformowała swoich klientów, że z dniem 1 marca 2016 roku oferty programowej usunięte zostaną kanały Universal Channel, 13 Ulica i E!, których nadawcą jest NBCUniversal International Networks. W związku z tą zmianą, abonentom, którzy mają te kanały gwarantowane w umowie, przysługuje prawo do jej rozwiązania bez ponoszenia konsekwencji.

Redakcja satkurier.pl zwróciła się do NBCUniversal International Networks z prośbą o komentarz w tej sprawie. Poniżej przedstawiamy pełną treść oświadczenia nadawcy.

Jesteśmy bardzo rozczarowani decyzją operatora UPC Polska, który postanowił, że od 1 marca 2016 r. jego abonenci nie będą odbierać kanałów 13 Ulica, Universal Channel oraz E!.

W ciągu ostatnich 2 lat nasze portfolio w Polsce – 13 Ulica, Universal Channel, Scifi oraz E! – zanotowało wzrost oglądalności o 46% i wzrost udziału w rynku o 37%. To najbardziej znaczący wzrost portfolio zagranicznych stacji na polskim rynku.

Dużą popularność zdobyły również nowo wprowadzone produkcje lokalne – seria „Zbigniew Urbański: Prawdziwe Zbrodnie” nadawana na kanale 13 Ulica zanotowała wysoką oglądalność w sezonie 1 i wzrost o 73% w sezonie 2. To również za sprawą tej pozycji programowej w ubiegłym roku 13 Ulica stała się drugim najpopularniejszym międzynarodowym kanałem filmowo-serialowym na rynku. W tym samym (2015) roku Universal Channel odnotował rekordową oglądalność, a średnia oglądalność kanału E! wzrosła o 81% w stosunku do roku poprzedniego.

Zdajemy sobie sprawę, że decyzja UPC Polska to rozczarowanie dla wielu abonentów i jest nam przykro, że będzie dotyczyć tak wielu naszych lojalnych widzów.

Jednakże nasze kanały mają szeroką dystrybucję w całym kraju, a abonenci UPC Polska, posiadający prawo do rozwiązana Umowy Abonenckiej bez kary umownej do dnia 29 lutego 2016 r., będą je mogli od 1 marca 2016 r. łatwo znaleźć na wielu innych platformach, między innymi:

Cyfrowy Polsat: 13 Ulica, Universal Channel (+HD), E! oraz Scifi
nc +: 13 Ulica, Universal Channel, E! and Scifi
Vectra: 13 Ulica oraz Universal Channel (+HD)
Multimedia: 13 Ulica, Universal Channel (+HD), E! (+HD) oraz Scifi
Netia: 13 Ulica, Universal Channel oraz Scifi

Mamy nadzieję, że UPC Polska ponownie rozważy swoją decyzję, biorąc pod uwagę, jak bardzo jego abonenci cenią nasze popularne kanały.


źródło:satkurier
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

ODPOWIEDZ

Wróć do „UPC Polska”