Silver TV już nadaje, ale zmieni nazwę na Antena TV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic Author
JAKITAKI
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 19523
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:57
Has thanked: 34 times
Been thanked: 67 times

Silver TV już nadaje, ale zmieni nazwę na Antena TV

Post autor: JAKITAKI » 20 kwie 2021, 8:35

Silver TV już nadaje, ale zmieni nazwę na Antena TV

Kanał Silver TV Michała Winnickiego rozpoczął w ostatnich dniach kolejną fazę testowej emisji (także w wysokiej rozdzielczości - Silver TV HD) u wybranych operatorów kablowych i IPTV. Dotąd emitowana była plansza z logo stacji, zdjęciem kobiety i mężczyzny oraz hasłem „Start już wkrótce!”, a obecnie nadawane są pasma z telezakupami i logotypem Silver TV. Docelowo kanał będzie nadawał jednak pod nową nazwą - Antena TV (Antena TV HD).

Nadawca planował nadawać swój program pod nazwą Silver TV. Do Urzędu Patentowego RP trafiło jednak zgłoszenie firmy MB Beata Borucka z Radzymina w sprawie znaku towarowego Silver TV, internetowej stacji nadającej od soboty, 17 października 2020 roku, na stronie internetowej kanału oraz w serwisach YouTube i Facebook. Za projektem tym stoi Beata Borucka, znana jako Mądra Babcia. Michał Winnicki zdecydował się więc na zmianę marki swojego kanału

Kanał Antena TV ma być dostępny u operatorów kablowych i IPTV, a także bezpłatnie w multipleksie pierwszym (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). W naziemnym przekazie stacja będzie nadawać w standardowej rozdzielczości, natomiast dla operatorów dostępna będzie wersja w wysokiej rozdzielczości (Antena TV HD, wersje SD i HD będą miały identyczne ramówki)

W ofercie stacji widzowie mają znaleźć filmy fabularne, seriale, audycje rozrywkowe, filmy edukacyjne i dokumentalne, programy poradnicze adresowane do seniorów, transmisje mszy świętych i nabożeństw oraz w audycje muzyczne.

Przypomnijmy, że w nocy ze środy na czwartek, z 24 na 25 lutego br. nadawanie zakończył, obecny w MUX 1, Cyfrowym Polsacie, Platformie CANAL+, Orange TV oraz sieciach kablowych i IPTV, kanał ATM Rozrywka TV, stacja wyspecjalizowana, rozrywkowo-filmowa. W ramówce stacji widzowie mogli znaleźć seriale, filmy, programy muzyczne, podróżnicze, kulinarne i rozrywkowe. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2012 roku.

Zakończenie nadawania jest wynikiem sporu z 2020 roku pomiędzy nadawcą kanału, ATM Grupą, a Krajową Radą Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Według regulatora rynku ATM Grupa nie wystąpiła w wymaganym terminie z wnioskiem o przedłużenie naziemnej koncesji. Spółka twierdzi jednak, że takie dokumenty złożyła. W związku z tym faktem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na miejsce w multipleksie pierwszym naziemnej telewizji cyfrowej zajmowane dotąd przez stację ATM Rozrywka TV, a spółka zaskarżyła decyzję regulatora rynku do sądu.

W związku z wygaśnięciem koncesji nadawca musiał zakończyć nadawanie. Regulator rynku rozstrzygnął ponadto konkurs - wygrała stacja Silver TV Michała Winnickiego ze Szczecina.

Ponadto startowali Green Content (grupa Discovery) z Warszawy ze stacją DMAX, Red Carpet Media Group z Warszawy z kanałem Red Carpet TV, Wirtualna Polska Media (Wirtualna Polska Holding) z Warszawy ze stacją H! TV, ATM Rozrywka (ATM Grupa) z Bielan Wrocławskich z kanałem ATM Rozrywka, MWE Teleport (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina ze stacją Tele Rozrywka, MWE Broadcast (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina z kanałem TVC Nostalgia, Gaming Tech Esports Media (Fantasyexpo) z Gdańska ze stacją CD Action TV i Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) z Warszawy z kanałem Polsat Edu.

źródło:satkurier

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/202854/silver ... na-tv.html
Lepszy JAKITAKI jak NIJAKI

Awatar użytkownika

ddll
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 2186
Rejestracja: 03 paź 2009, 12:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Silver TV już nadaje, ale zmieni nazwę na Antena TV

Post autor: ddll » 01 maja 2021, 14:39

Mam już z naziemnej.

Awatar użytkownika

tomek6680
... Administrator ...
... Administrator ...
Posty: 5307
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 71 times

Re: Silver TV już nadaje, ale zmieni nazwę na Antena TV

Post autor: tomek6680 » 01 maja 2021, 14:57

ddll pisze: 01 maja 2021, 14:39 Mam już z naziemnej.

Jak jakość obrazu ?
Pro publico bono

Awatar użytkownika

ddll
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 2186
Rejestracja: 03 paź 2009, 12:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Silver TV już nadaje, ale zmieni nazwę na Antena TV

Post autor: ddll » 01 maja 2021, 15:58

Normalna. Teraz ładny, piękny, obraz to z Denys, Ustym. :zab:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Platformy Kablowe”