Strona 1 z 1

BĘDZIE PIĘĆ KOLEJNYCH MULTIPLEKSÓW LOKALNYCH

: 30 cze 2014, 06:44
autor: Fotodetektor
Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił konsultacje dotyczące dokumentacji konkursu na emisję kanałów na pięciu kolejnych lokalnych multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej. Mają one zostać uruchomione w województwach dolnośląskim i lubuskim.Konsultacje dotyczą częstotliwości znajdujących się na obszarach rezerwacji Świdnica/Wrocław (MUX L4), Gorzów Wlkp. 2 (MUX L5), Zielona Góra 1 (MUX L6), Głogów/Legnica/Lubin (MUX L7) i Jelenia Góra 1 (MUX L8).

Jak informuje UKE, na tych multipleksach nadawać będzie mogły lokalne stacje Telewizji Odra, która do 2013 roku emitowała w tych regionach sygnał analogowy (była to retransmisja programu TV4 wzbogacona o pasma lokalne). Obecnie Telewizja Odra programu nie nadaje, ale posiada ważną do 2015 roku koncesję. Jej właścicielem jest Telewizja Polsat, która w 2013 roku kupiła Polskie Media, kontrolujące Odrę.

Miejsca na multipleksach będą mogli też otrzymać inni nadawcy, którym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyzna koncesję, z wyjątkiem stacji, które już emitują swój program na multipleksach ogólnokrajowych.

Podmioty zainteresowane wyrażeniem swojego stanowiska na temat dokumentów konkursowych muszą złożyć je do 1 sierpnia 2014 r. w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.

źródło:Wirtualnemedia.pl