BĘDZIE PIĘĆ KOLEJNYCH MULTIPLEKSÓW LOKALNYCH

MUX1,MUX2,MUX3,Muxy Lokalne,MUX Mobilny,Testowy,MUXy zagraniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Fotodetektor
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 566
Rejestracja: 06 lis 2012, 16:08
Lokalizacja: JO81HI
Kontakt:

BĘDZIE PIĘĆ KOLEJNYCH MULTIPLEKSÓW LOKALNYCH

Post autor: Fotodetektor » 30 cze 2014, 06:44

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił konsultacje dotyczące dokumentacji konkursu na emisję kanałów na pięciu kolejnych lokalnych multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej. Mają one zostać uruchomione w województwach dolnośląskim i lubuskim.Konsultacje dotyczą częstotliwości znajdujących się na obszarach rezerwacji Świdnica/Wrocław (MUX L4), Gorzów Wlkp. 2 (MUX L5), Zielona Góra 1 (MUX L6), Głogów/Legnica/Lubin (MUX L7) i Jelenia Góra 1 (MUX L8).

Jak informuje UKE, na tych multipleksach nadawać będzie mogły lokalne stacje Telewizji Odra, która do 2013 roku emitowała w tych regionach sygnał analogowy (była to retransmisja programu TV4 wzbogacona o pasma lokalne). Obecnie Telewizja Odra programu nie nadaje, ale posiada ważną do 2015 roku koncesję. Jej właścicielem jest Telewizja Polsat, która w 2013 roku kupiła Polskie Media, kontrolujące Odrę.

Miejsca na multipleksach będą mogli też otrzymać inni nadawcy, którym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyzna koncesję, z wyjątkiem stacji, które już emitują swój program na multipleksach ogólnokrajowych.

Podmioty zainteresowane wyrażeniem swojego stanowiska na temat dokumentów konkursowych muszą złożyć je do 1 sierpnia 2014 r. w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.

źródło:Wirtualnemedia.pl
VU+ ULTIMO 4K BH
VU+ SOLO 2 BH
Mabo 150, Diora 90
Televes Q90AL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odbiór”