octagon sf8008 wyświetlane artefakty

ODPOWIEDZ

Topic Author
polsky166
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 115
Rejestracja: 05 kwie 2020, 11:33
Has thanked: 22 times
Been thanked: 1 time

octagon sf8008 wyświetlane artefakty

Post autor: polsky166 » 05 lut 2023, 17:26

Nie wiem czy to problem tunera czy tv ale jak leci np dokument na history2 i włącza sie reklama to widać wyraźnie jakby takie artefakty, zakłócenia, nie wiem jak to nazwać przesuwa się na czarnym tle (pokazuje ze będzie reklama) i tło nie jest gładkie a są takie paski wygląda to tak jakby matryca była w środku zalana wodą, wilgotna, ale gdy wyświetlam jednolite kolory to wszystko jest ok 
problem występuje jedynie na tym kanale chyba ze tez na innych ale nie jest az tak widoczny


karojawo
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 37
Rejestracja: 15 lut 2021, 16:35
Been thanked: 2 times

Re: octagon sf8008 wyświetlane artefakty

Post autor: karojawo » 05 lut 2023, 20:09

Dawniej tak się działo jak dekodery sat były połączone z TV przez euro-scart.
Jak kabel był kiepskiej jakości to przebijały kanały tel. naziemnej.
Rozwiązaniem byto przełączenie TV na źródło AV,
albo odłączenie w kablu euro-scart pinów powrotu video, RGB i audio.

Po pierwszym śniegu u znajomych nawis pogiął talerz i ramię, no i poszedłem to naprawić.
Mają starszawego Panasonica. Po podłączeniu swojego dekodera chwilami ledwo było widać obraz przez przebijający "śnieg",
prawdopodobnie z włączonego jakiegoś sygnału analogowego z TV naziemnej.
Tak przypuszczam, bo byłem zajęty prostowaniem talerza i ustawianiem go, i nie było czasu na szukanie przyczyny przebijającego "śnieżenia" w tle obrazu. Spotkałem się z takim zjawiskiem po raz pierwszy na TV HDMI.

To się stało nagle?, samo?, dzisiaj?, wcześniej?, stopniowo?

Odłącz od TV antenę naziemną i TV naziemną w telewizorze przełącz na jakiś kanał cyfrowy (DTV) żeby nie był analogowy (ATV).
Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Chyba, że masz jeszcze jakieś "dziwolągi" popodłączane do TV - to je poodłączaj, ale po jednym i obserwuj efekt kiedy problem ustanie.
Nie kopią metalowe części TV, dekodera, kabli - jak się dotkniesz?
To już jest Elektroda Nr2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”