Kamery/Monitoring

Awatar użytkownika

Topic Author
papuga
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 660
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Kamery/Monitoring

Post autor: papuga » 20 sty 2023, 19:01

MAVERIC pisze: 20 sty 2023, 18:46 . Dzisiaj nie można na ulicy puścić bąka, bo wkracza on w prywatną strefę sąsiada

To jak się zorientują , to na bank będę siedział :zab:

Awatar użytkownika

pafcio80
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 159
Rejestracja: 15 gru 2019, 13:13
Lokalizacja: Łańcut
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Kamery/Monitoring

Post autor: pafcio80 » 20 sty 2023, 19:08

MAVERIC pisze: 20 sty 2023, 18:46 Dzisiaj nie można na ulicy puścić bąka, bo wkracza on w prywatną strefę sąsiada.
Nie popadajmy w paranoję. Bąki możesz puszczać, tylko uważaj żeby nie "poszło z gruzem" Obrazek a jeśli sąsiad pozwie Cię do sądu to masz dowód w postaci nagrań z czarnymi prostokątami.

 

Awatar użytkownika

Pieki
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 74
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Kamery/Monitoring

Post autor: Pieki » 21 sty 2023, 22:49

A co z kamerami zamontowanymi w autach? Teoretycznie też nie można?, nagrywam drogę, inne auta, pieszych itd.
Jak złodziej wejdzie na posesję, to nagrań nie będę mógł wykorzystać, bo nie podpisał mi RODO, jeszcze mnie oskarży, że go nagrałem😄🙉

Awatar użytkownika

kameleon11116
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 38
Rejestracja: 12 lis 2019, 16:33
Been thanked: 1 time

Re: Kamery/Monitoring

Post autor: kameleon11116 » 21 sty 2023, 23:03

pafcio80 pisze: 20 sty 2023, 10:35Czasem kamerę montuje się w miejscach gdzie trudno o słońce, poza tym autor wątku nic nie wspomniał że ma być na akumulator.
Napisz model swojej kamerki, bo siostrzeniec takiej szuka jako fotopułapki. Czy ta kamerka na kartę SIM wysyła obraz na żywo przez cały czas?
Witam
Nie wspomniał o akumulatorze ale Ty napisałeś ,że musi być przewód  :zab:
Nie wiem czy wysyła cały czas bo nie jest połączona z rejestratorem ,jak uruchamiam aplikację w telefonie , czy program na kompie to oglądam na żywo . W kamerze mam kartę pamięci (oprócz karty SIM) na której zapisują się zdarzenia jeśli ustawisz czujnik ruchu aktywny . Sekwencje trwają chyba po max 10min , stop i start kolejnego jeśli wykryje ruch . Jest to Reolink (kupowałem na Allegro) ale konkretnie modelu nie pamiętam w tej chwili. Widziałem na Allegro też innych producentów.
Taką mam https://www.piri.shop/pl/p/Kamera-Reoli ... 3sEALw_wcB 
Jako fotopułapki można chyba coś tańszego znaleźć .
Pozdrawiam serdecznie.
 


MAVERIC
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 159
Rejestracja: 06 lis 2016, 21:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Kamery/Monitoring

Post autor: MAVERIC » 21 sty 2023, 23:19

Pieki pisze: 21 sty 2023, 22:49 A co z kamerami zamontowanymi w autach? Teoretycznie też nie można?, nagrywam drogę, inne auta, pieszych itd.
Jak złodziej wejdzie na posesję, to nagrań nie będę mógł wykorzystać, bo nie podpisał mi RODO, jeszcze mnie oskarży, że go nagrałem😄🙉
Wideorejestratory w autach są legalne. Kamery rejestrujące obraz umieszczone na budynkach już nie. Paranoja? Nie. Takie jest polskie prawo. A spróbuj złodziejowi zrobić krzywdę gdy włamie się do twojego domu. To dopiero będziesz miał problemy. Witamy w Polsce.

Awatar użytkownika

Topic Author
papuga
..::Moderator::..
..::Moderator::..
Posty: 660
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Kamery/Monitoring

Post autor: papuga » 22 sty 2023, 18:52

Na początek, jedna już zakupiona, Hikvision IP DS-2CV2021G2-IDW(2.8MM)(E) Wi-Fi. Reszta też już pewnie będzie tej marki. No chyba że coś będzie nieteges :zab:


Janek978
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 87
Rejestracja: 25 mar 2021, 23:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Kamery/Monitoring

Post autor: Janek978 » 23 sty 2023, 9:34

papuga pisze: 20 sty 2023, 10:50
pafcio80 pisze: 20 sty 2023, 5:54
papuga pisze: 20 sty 2023, 5:49 
OK , to teraz pytanie. Czy w/w mogą korzystać z jednej aplikacji do obsługi , czy każda ma swoją aplikację. <...> 

Oprogramowanie do monitoringu, które mam w swoim domowym serwerze NAS, pozwala na współpracę z kamerami różnych producentów. A nawet jeśli kamery nie ma w wykazie kompatybilnych, też można ją podłączyć, o ile obsługuje protokół ONVIF. Kiedyś nawet bawiłem się w podłączenie smartfona w  roli kamery - z zainstalowaną apką typu IP Webcam (która właśnie ma obsługę ONVIF). I nawet zadziałało ;-)
Piszę to jako ciekawostkę w sensie, że istnieje oprogramowanie zdolne obsłużyć sprzęt różnych producentów. Być może taką możliwość mają dedykowane rejestratory, nie drążyłem tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”