Conax - złamany !!!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
.:MarcinO:.
..::VIP::..
..::VIP::..
Posty: 170
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:55

Conax - złamany !!!

Post autor: .:MarcinO:. » 16 kwie 2008, 20:19

Jak podaje serwis satkurier pojawiły się w sieci pliki dla uniwersalnych modułów CI - DiabloCAM i JollyCAM, które pozwalają na piracki dostęp do oferty kanałów skandynawskiej platformy Canal Digital Nordic z satelity Thor na pozycji 0,8W. Kanały SD i HD są kodowane w systemie Conax CAS7.

To pierwszy przypadek powszechnego złamania kodów dla Conax CAS7 w Canal Digital. Moduł DiabloCAM staje się dość "niebezpiecznym" narzędziem w rękach sprawnego pirata. Na razie Canal Digital nie uczynił większego ruchu w kierunku zabezpieczenia zawartości.

Dekodowane są wszystkie kanały SD i HD, w tym aż 9 kanałów HD: SVT HD, Canal+ Sport, Canal+ Film, NatGeo HD, Silver HD, History Channel HD, TV4 HD, Discovery HD i Voom HD. Jest też nielegalny dostęp do erotycznych Hustler TV, Blue Hustler, Adult i Canal 69.

Co gorsze, z DiabloCAM nie tylko, że piracko dekoduje wszystkie kanały z Canal Digital Nordic z Thora i to bez żadnej karty, to do tego także erotyczne SexView i Free-X TV w systemie Irdeto 2, nie mówiąc o prawie "stałym" dostępie do kanałów w Nagravision 2 i starym Viaccess.

Karty w Irdeto 2 dla kanałów erotycznych zostaną wymienione. Wkrótce zniknie CAID starych kart w Irdeto i automatycznie skończy się piractwo paczek erotycznych. W tym momencie do sprzedaży wchodzą nowe karty SV4+ w iIrdeto m.in. dla zastąpienia kanałów SexView w Omnikrypt w modułach RealityCAM. Kanały te wyłączono z RealityCAM, a tylko najlepsi dystrybutorzy tych modułów dostarczają w zamian karty SV4+, by klienci nie czuli się poszkodowani przez poczynania nadawcy. Ci co kupili taniej moduły RealityCAM na Allegro lub od mało znanej firmy, pozostaną bez kanałów erotycznych SV.

Wracając do tematu Conax na DiabloCAM, to sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że podobny system CAS7, którego używa Canal Digital w Skandynawii stosują inne pakiety satelitarne, m.in. telewizja n w Polsce. Tyle, że n-ka nie ma w ofercie żadnego kanału hardcore, więc teoretycznie zmniejsza to zainteresowanie piratów. Chyba, że będzie zainteresowanie kanałami n w HD, zwykle w polskiej wersji.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2008, 20:58 przez .:MarcinO:., łącznie zmieniany 1 raz.


wacek
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2007, 09:52

Post autor: wacek » 17 kwie 2008, 19:07

Platforma N pod lupą piratów

Podczas gdy piraci beztrosko korzystają z możliwości nielegalnego dostępu do Cyfrowego Polsatu, dzięki nieudolności systemu Nagravision 2, część z nich rozpoczęła szturm na system Conax, z którego korzysta m.in. platforma N. Są już pierwsze ofiary.

Do coraz większej urządzeń służących odbiorowi kanałów satelitarnych pojawiają się nielegalne softy, poprawki oraz klucze umożliwiające pirackie oglądanie skandynawskiej platformy Canal Digital. Zarówno ta platforma jak i polska N korzystają z systemu dostępu warunkowego Conax. Więc całkiem możliwe, że wkrótce możliwy będzie dostęp także do kanałów N, chociaż jak zapewniał nas jeden z telewizyjnych piratów, dostęp do tej platformy był możliwy praktycznie od początku jej istnienia, jednak ze względu na wagę tej sytuacji nie informowano o tym publicznie.
Dekodowanie płatnych pakietów cyfrowej telewizji satelitarnej BEZ PŁACENIA ABONAMENTU jest ZABRONIONE, podlega karze grzywny i pozbawienia wolności do LAT 3 ! Jednocześnie oświadczam że moje wypowiedzi, i sposoby o których mówię oraz materiały, które dostępne są na forum , służą wyłącznie celom edukacyjnym i nie ponoszę odpowiedzialności za wykorzystywanie ich przez innych użytkowników.


admin_cyfra

Post autor: admin_cyfra » 18 kwie 2008, 01:25

I dobrze, podejrzewam że piracki dostęp do N-ki będzie public jak polsat wymieni wszystkie karty i przejdzie na nagravision 3, albo i szybciej... :-Dpozdro.....
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2008, 01:27 przez admin_cyfra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Fazik83
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2008, 19:42

Post autor: Fazik83 » 18 kwie 2008, 17:21

Oczywiście ucieszylibyśmy się bardzo z takiego obrotu sprawy. Ehh, gdyby jeszcze N miała Polsta Sport Extra w swojej ofercie, to EURO 2008 byłoby niewątpliwie bardziej pasjonujące. Lepszy jednak rydz niż nic jak to mówią i z niecierpliwością czekamy na nowe softy. Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości ze świata TV-SAT”