Problem z odbiorem stacji radiowych z satelity.

ODPOWIEDZ

Topic Author
Byczek22
..:: Użytkownik ::..
..:: Użytkownik ::..
Posty: 39
Rejestracja: 27 wrz 2021, 19:09

Problem z odbiorem stacji radiowych z satelity.

Post autor: Byczek22 » 26 sty 2024, 21:57

Nie odbiera mi RMF FM z satelity Hotbird 13E , 12188 ver., czemu? Jest zero audio i głos, cisza po skanowanie.
Wiem jest kodowany, ale mam uprawnienia karta, moduł.
Zresztą nie gra mi z te parametry żadna stacja radiowa te FTA też, podwójnie wynajduje, sygnał dobry, a nie gra czemuś.

https://pl.kingofsat.net/radiopack-polsat.php


Kanały TV mi grają z te parametry poprawnie, sygnał 99%, w tym TV Okazje, Disney, CNN, inne i.t.p, a stacje radiowe wyszukuje podwójnie i żadna nie chce czemuś, proszę o poprawne parametry do nie w szczególności o PID PCR do nie.

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php? ... =0&lang=en

Tu jest podany do RMF FM PID  PCR 8191 na którym to na mój dekoder 4K nie gra wcale, jaki będzie do niego dobry ten PID PCR?
Zresztą te PCR jest tam do wszystkie stacje radiowe taki sam 8191.
PID AUDIO znam 720, jaki PID PCR żeby to grało?

Podobny przypadek Radio Maryja z Astra 19,3E:

https://pl.kingofsat.net/find.php?question=Radio+Maryja

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php? ... =0&lang=en

Tu też jest podany do Radio Maryja  PID PCR 8191 na którym to na mój dekoder 4K nie gra wcale, po wpisaniu PID PCR 33 i PID AUDIO 37 gra poprawnie.
A na tym 8191 nie chce wcale i po skanowanie,wyszukanie  nie gra wcale te Radio Maryja. Dopiero po wpisaniu PCR 33 zaczyna poprawnie grać.
Dodam stacje radiowe z transpordera nc+ 11487 Hor. grają poprawnie od razu wszystkie po skanowaniu bez wbijania parametrów.
A z te parametry 12188 ver. po skanowanie nie chce grać żadna TA STACJA RADIOWA i cisza.

Proszę o pomoc odnośnie te stacje radiowe z Hotbird 13E , 12188 ver.,parametry  i  poprawny PCR do tego, bo mi żadna nie gra na nowy dekoder 4K na gwarancji na nowy system e2 ---Dreambox OS 2.6. :wnerwiony:
I czemu to nie gra od razu poprawnie po skanowanie?
I może ktoś orientuje i może konkretnie, poważnie pomóc w te kwestie i nie tworzyć wywody. :toast:
I kto, co za majster tak porobił, że to nie gra poprawnie od razu po skanowanie i jest cisza na tym......?? Powsadzał ten PCR 8191 wszędzie niedziałający wcale na tyle programy radiowe, tv też jeszcze podwójnie w tym przypadku! I na różne parametry miny powsadzał niedziałające! :kawa1:

Wina nadawcy tego, producenta dekodera 4K, wadliwego nowego orginalnego oprogramowania producenta, tego Dreambox OS 2.6?
I ludziom to wcale nie gra teraz na połowa nowe dekodery 4K, telewizory 4K po skanowanie i poprawne wyszukanie tego! : nie wiem:
Bo na druga połowa starsze sprzęty to może grać poprawnie lub tylko na dedykowane operatora lub na czymś innym i z starszym oprogramowanie z OE 2.0 dajmy, inny system, image, a na inne nie wcale jak w tym przypadku.
Więc co to może być, proszę porady. :drinking-beer:

Kontynuacja:
Udało mi to uruchomić dopiero po wbijaniu ręcznym na samym PID AUDIO, bez tego PCR 8191 wadliwego, co narzuca i nie gra na tym wcale po skanowanie, ale o ile z kanałami radiowymi FTA z tym nie problemu i po dodaniu samego tego PID AUDIO one grają i jest potem ok.
To pozostaje problem ze stacjami radiowymi kodowanymi w tym z RMF FM, o ile na tym samym PID AUDIO 720 go uruchomiłem, bez PCR, zaczął grać,  to problem jest dalej, bo gra na tych ustawieniach z samym PID AUDIO bez PCR tylko do całego restartu dekodera lub samego GUI.
Potem po restarcie całego dekodera znowu przestaje grać i trzeba to od nowa skanować i wbijać, wklepywać te PID AUDIO, żeby to grało znowu w ogóle. Zaznaczanie flagi w edytorze listy kanały nic nie daje.
Bo narzuca ten wadliwy PCR 8191 na którym mi to nie gra wcale. Więc co z tym jest porobione ktoś może orientuje?
I jak zrobić, żeby po restarcie dekodera to grało poprawnie dalej, bez ponownego wklepywania te PID AUDO, bez tego PCR.
A może do te stacje radiowe jest inny poprawny PID PCR niż ten wadliwy 8191? I na którym to wcale nie chce mi grać po skanowanie nic i jest cisza.

I co za przyczyna, że po skanowaniu, wyszukaniu tego to nie gra od razu automatycznie, przynajmniej te kanały, stacje radiowe  FTA z 12188 ver, dajmy jak z transpordera nc+? Bo z nc+ to gra od razu z automatu. A tu trzeba w poszat ręcznie jakieś PID AUDIO szukać, wklepywać, usuwać ten PID PCR 8191? Bo na tym nic nie działa i cisza? Szukać pidy audio, PCR. Czemu?
Zgłaszał to ktoś do nadawców tego? I czemu tego natychmiast nie poprawiają? Przecież te stacje nie grają poprawnie na większości telewizory i dekodery 4K i jest cisza, zero audio! Nie dość, że te MUZO FM wyłączyli, a wyszukuje nadal je podwójnie, nic wzamian nie dali i jest cisza też na tym!

Wynika chyba po skanowanie plik lamedb nie ma odpowiednie wpisy temu to nie działa.
Brak pliku lamedb5.
Proszę pilnie o pomoc. Dziękuję z góry. Pozdrawiam. :bonjour:

 Czy te radio RMF FM jest zaparowane w ofertach na kartę i z conax 0B01?
 I temu nie gra może, bo zaparowali i paring...............

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”